czwartek, 5 stycznia 2012

Poznań :D ♥

Witajcie :P

Wczoraj byłam w Poznaniu na wizycie u lekarza i jestem zadowolona, po za tym, że doszły mi 2 śruby do kręcenia ,więc w sumie 3 :/ no, ale cóż przetrwamy. :D No nie ? :D Bo jak nie ja ,to kto ? :D Justyna we mnie wierzy ♥ Humor mam dzisiaj niesamowity :D No nie wierzę, serio. Nie wiem co tan na mnie działa :D Dzisiaj krótka notka. Odezwę się jeszcze w weekend. ♥ Wstawiam kilka fotek ,które ostatnio zrobiłam :D Dostałam od rodziców dzisiaj statyw :D Dziękuję ;**

IMG_1519

IMG_1597  384890_338560679506671_100000582268694_1265424_1159091139_n

391793_338550226174383_100000582268694_1265319_1579955903_n

395424_338560736173332_100000582268694_1265426_2129053869_n

397123_338549939507745_100000582268694_1265315_1427429764_n

400554_335899713106101_100000582268694_1254814_1686088357_n

403842_338550289507710_100000582268694_1265322_223300792_n

408270_338549556174450_100000582268694_1265308_2036012976_n

 

Życie w sumie nie jest takie złe. Tylko trzeba umieć zapominać.

wtorek, 3 stycznia 2012

reggae nadzieją na wszystko .♥

witajcie <3 ;D

Dzisiaj chciałabym napisać o moim ulubionym rodzaju muzyki :)

 reggae_6

Reggae otóż jest styl we współczesnej muzyce rozrywkowej wywodzący się z Jamajki. Po raz pierwszy terminu "reggae" użył w 1967 Toots Hibbert. Istnieje kilka hipotez co do pochodzenia tego terminu. Jedna z nich mówi że pochodzi ono od słowa Regga, nazwy plemienia mieszkającego nad jeziorem Tanganika. Bob Marley twierdził że słowo to ma pochodzenie hiszpańskie i oznacza "króla muzyki".Muzyka reggae związana jest nieodłącznie z brzmieniem, które ma nie tylko wymiar estetyczny, ale również kulturowy. Z problemem brzmienia wiąże się to, co określane jest mianem przekazu. Czyli taki rodzaj słów, które mogą wywoływać przeobrażenia w postrzeganiu otaczającego nas świata. Opowieści o Afryce, o jej tradycji i kulturze, stanowią główny wątek przesłania reggae. Słuchając ich - jedni przypominają sobie to, co było, inni dowiadują się o tym. I tak jak muzycy tworzą własne wątki przekazu, tak słuchacze, wszyscy razem i każdy z osobna, mają własne wizje i interpretacje. Wieloznaczność opowieści sprawia, że każdy może pojąć bez trudu główne wątki rastafariańskiego przesłania. A to, że one współwystępują, stanowi właśnie istotę muzyki reggae. I dlatego może ona rozbrzmiewać w różnych miejscach świata z równą siłą i doskonałością. Reggae - w slangu jamajskim "patois" oznacza coś przeraźliwie biednego, dzikiego, ale zarazem coś niezwykle godnego. pełnego dumy i wolności. Reggae - to naturalne uczucie płynące prosto z serca i wielka wiara wynosząca ducha ponad marność tego świata.

Reggae wprowadza mnie w taki stan, którego opisać nie potrafię. To jest coś, co kocham. Otwieram się na świat i uczucia.

BARWY REGGAE

Zielony, złoty /żółty/, czerwony  - to barwy flagi Etiopii, według rastamanów kolebki kultury i cywilizacji na Ziemi. Rastafarianie w swoim ubiorze eksponują te trzy kolory. Nie są one używane tak po prostu. Mają określoną symbolikę. Zielony - ziemia, ląd Afrykański, którego spokój zniszczyła kolonizacja. Symbolizuje również kontynent, z którego wywodzą się pierwsi ludzie. Żółty - oznacza złoto zagarnięte przez kolonistów. Czerwony - krew która została przelana podczas walk z najeźdźcą.

Moi ulubieni wykonawcy to : GrubSson ♥ (to już wiecie ) , East West Rockers, Bas Tajpan,Ras luta, Bob Marley, Bob One, Bakshish, Mesajah, Grizzlee. Troszkę słucham Kamila Bednarka, ale jakoś mnie do jego piosenek nie ciągnie.

d4db3a2010421af0424e4b74768ed7f5Kilka cytatów z piosenek :

  1. "Mam wiarę, że wszystko mogę zmienić i sprawię, że połączę to co nas dzieli.To czego chcemy łatwiej osiągnąć wspólnie, ale musisz jeszcze raz zaufać, wiem, że to trudne." (GrubSon - Naprawimy to)
  2. "Mimo świata który,kocha i rani nas dzień w dzień,gdzieś na szczycie góry,wszyscy razem spotkamy się."(GrubSon - Na szczycie)
  3. "Więc lepiej sobie w głowie zarejestruj. Mam wiarę w sobie, Kocham to co robię tu. Nie sprzedam się jak dziwka nie i chuj." (GrubSon-Dzień dobry)
  4. "Nieważne, kim jesteś i kim staniesz się,ważne, byś zawsze miał serce dobre.Ty słuchaj, co ja mówię, man.Ty kochaj innych ludzi jak nakazał nam Pan "(Pamiętaj - Star Guard Muffin)
  5. "Schowaj nóż, otwórz pięść podaj rękę. Jah mówi nie zabijaj, więc nie będę." [Ras Luta feat. GrubSon - Schowaj nóż]
  6. "Przed Tobą setki dróg stoi otworem. Ty stoisz przed wyborem od ciebie to zależy, którą wybierzesz." [Mesajah - Możesz być kim chcesz]
  7. `Jedna miłość to dar od dawna przeznaczony nam i zapisany w gwiazdach. `  (Ras luta - dotknąć Cię)
  8. "Rozpoczęty wielki bieg dla najtwardszego zawodnika. W moim sercu bezustannie gra mi ta sama muzyka." [Junior Stress - Znam ten stan]
  9. 'dla przyjaciół mam miłość, dla wrogów buta ' Ras Luta :D
  10. 'to twoje usta powiedziały, że to je mam całować, twoje ciało powiedziało, że to je mam dotykać, twoje wnętrze powiedziało, ze to je mam poznawać, twoje serce powiedziało, ze to je mam pokochać. . .no i pokochałem. . . ' Grubson – Kochana

 

Lubicie reggae może słuchacie ? :)

false2 

muzyka
wycisza wszelkie błędy. pozwala na moment zatopić się w świecie nicości.♥.

poniedziałek, 2 stycznia 2012

Nowy rok ,ech..

Witajcie ;)

Mam strasznie napięty tydzień, ale spróbuję skomentować Wasze blogi, najszybciej  jak się to uda. Mój sylwester uważam za udany. Dzięki Marcie i Oli. Nie możesz się przy nich nudzić,a tym bardziej nie śmiać. Poprawiają humor o całe 360 stopni. No niestety, ale nowy rok zaczęłam z takim humorem ,że szkoda gadać. Nie mam ochoty na nic. Praktycznie mój umysł śpi. A ja.. ja nie wiem co mam ze sobą zrobić. Ale miałam postanowienie noworoczne, które mówi : Zawsze będę tryskać optymizmem. Oraz drugie : Nie będę narzekać, gdy będzie źle, tylko wezmę się do roboty ,by to naprawić. :D Więc muszę dotrzymać moich postanowień i jakoś przywołać do siebie humor. ;D No cóż. Miejmy nadzieję, że wiadomości w środę od lekarza będą dobre i dowiem się mniej więcej kiedy mi to żelastwo z nogi ściągną, bo ja już dłużej nie wytrzymam z tym. Serio :( Mam kilka fotek z sylwestra :

IMG_0693

 IMG_0696

IMG_0694

IMG_0686

IMG_0723

 IMG_0738

 IMG_0905

Ja lecę do lekcji. Macie może pomysły na ciekawe zdjęcia ? :)