witajcie <3 ;D
Dzisiaj chciałabym napisać o moim ulubionym rodzaju muzyki :)

Reggae otóż jest styl we współczesnej muzyce rozrywkowej wywodzący się z Jamajki. Po raz pierwszy terminu "reggae" użył w 1967 Toots Hibbert. Istnieje kilka hipotez co do pochodzenia tego terminu. Jedna z nich mówi że pochodzi ono od słowa Regga, nazwy plemienia mieszkającego nad jeziorem Tanganika. Bob Marley twierdził że słowo to ma pochodzenie hiszpańskie i oznacza "króla muzyki".Muzyka reggae związana jest nieodłącznie z brzmieniem, które ma nie tylko wymiar estetyczny, ale również kulturowy. Z problemem brzmienia wiąże się to, co określane jest mianem przekazu. Czyli taki rodzaj słów, które mogą wywoływać przeobrażenia w postrzeganiu otaczającego nas świata. Opowieści o Afryce, o jej tradycji i kulturze, stanowią główny wątek przesłania reggae. Słuchając ich - jedni przypominają sobie to, co było, inni dowiadują się o tym. I tak jak muzycy tworzą własne wątki przekazu, tak słuchacze, wszyscy razem i każdy z osobna, mają własne wizje i interpretacje. Wieloznaczność opowieści sprawia, że każdy może pojąć bez trudu główne wątki rastafariańskiego przesłania. A to, że one współwystępują, stanowi właśnie istotę muzyki reggae. I dlatego może ona rozbrzmiewać w różnych miejscach świata z równą siłą i doskonałością. Reggae - w slangu jamajskim "patois" oznacza coś przeraźliwie biednego, dzikiego, ale zarazem coś niezwykle godnego. pełnego dumy i wolności. Reggae - to naturalne uczucie płynące prosto z serca i wielka wiara wynosząca ducha ponad marność tego świata.
Reggae wprowadza mnie w taki stan, którego opisać nie potrafię. To jest coś, co kocham. Otwieram się na świat i uczucia.
BARWY REGGAE
Zielony, złoty /żółty/, czerwony - to barwy flagi Etiopii, według rastamanów kolebki kultury i cywilizacji na Ziemi. Rastafarianie w swoim ubiorze eksponują te trzy kolory. Nie są one używane tak po prostu. Mają określoną symbolikę. Zielony - ziemia, ląd Afrykański, którego spokój zniszczyła kolonizacja. Symbolizuje również kontynent, z którego wywodzą się pierwsi ludzie. Żółty - oznacza złoto zagarnięte przez kolonistów. Czerwony - krew która została przelana podczas walk z najeźdźcą.
Moi ulubieni wykonawcy to : GrubSson ♥ (to już wiecie ) , East West Rockers, Bas Tajpan,Ras luta, Bob Marley, Bob One, Bakshish, Mesajah, Grizzlee. Troszkę słucham Kamila Bednarka, ale jakoś mnie do jego piosenek nie ciągnie.
Kilka cytatów z piosenek :
- "Mam wiarę, że wszystko mogę zmienić i sprawię, że połączę to co nas dzieli.To czego chcemy łatwiej osiągnąć wspólnie, ale musisz jeszcze raz zaufać, wiem, że to trudne." (GrubSon - Naprawimy to)
- "Mimo świata który,kocha i rani nas dzień w dzień,gdzieś na szczycie góry,wszyscy razem spotkamy się."(GrubSon - Na szczycie)
- "Więc lepiej sobie w głowie zarejestruj. Mam wiarę w sobie, Kocham to co robię tu. Nie sprzedam się jak dziwka nie i chuj." (GrubSon-Dzień dobry)
- "Nieważne, kim jesteś i kim staniesz się,ważne, byś zawsze miał serce dobre.Ty słuchaj, co ja mówię, man.Ty kochaj innych ludzi jak nakazał nam Pan "(Pamiętaj - Star Guard Muffin)
- "Schowaj nóż, otwórz pięść podaj rękę. Jah mówi nie zabijaj, więc nie będę." [Ras Luta feat. GrubSon - Schowaj nóż]
- "Przed Tobą setki dróg stoi otworem. Ty stoisz przed wyborem od ciebie to zależy, którą wybierzesz." [Mesajah - Możesz być kim chcesz]
- `Jedna miłość to dar od dawna przeznaczony nam i zapisany w gwiazdach. ` (Ras luta - dotknąć Cię)
- "Rozpoczęty wielki bieg dla najtwardszego zawodnika. W moim sercu bezustannie gra mi ta sama muzyka." [Junior Stress - Znam ten stan]
- 'dla przyjaciół mam miłość, dla wrogów buta ' Ras Luta :D
- 'to twoje usta powiedziały, że to je mam całować, twoje ciało powiedziało, że to je mam dotykać, twoje wnętrze powiedziało, ze to je mam poznawać, twoje serce powiedziało, ze to je mam pokochać. . .no i pokochałem. . . ' Grubson – Kochana
Lubicie reggae może słuchacie ? :)
muzyka
wycisza wszelkie błędy. pozwala na moment zatopić się w świecie nicości.♥.